ترفند های بازی اسپلندور؛ آموزش استراتژی ها

اگر قرار باشد، چندتا از بهترین‌ بازی های فکری در سبک استراتژیک را برایتان ردیف کنیم، قطعا بازی فکری اسپلندور جزئی از آنها است. در این میان بازیکنی که استراتژی بهتری چیده باشد و بیشتر با تکنیک های بازی اسپلندور آشنا باشد، بهتر می‌تواند رقیب‌هایش را سرنگون کند.

در این مقاله به همین مسئله پرداخته ایم و رفته‌ایم سراغ استراتژی بازی اسپلندور! اگر اهل این بازی هستید، این مطلب را از دست ندهید.

 

با رایاد تا انتهای این مقاله همراه باشید.

 

استراتژی بازی اسپلندور

 

بازی اسپلندور را بهتر بشناسید

اسپلندور جز بازی های کارتی است. در این بازی شما، نقش یک تاجر در دوران رنسانس را خواهید داشت.

باید سعی کنید که وضعتان به اندازه کافی خوب شود و پریستیژ شما از بقیه بالاتر برود و از همه تاجرها معتبر بشوید. این بازی کارتی، از کارت‌ها و سکه‌هایی تشکیل شده است که نقش جواهرات بازی را ایفا می‌کنند.

پیدا کردن یک گروه برای شروع این بازی اصلا سخت نیست. به راحتی می‌توان این بازی را یاد گرفت و به بقیه یاد داد! کافی است کسی یک بار آن را انجام دهد؛ آن وقت است که حسابی جذبش می‌‌شود.

از طرف دیگر، از آن دسته بازی‌هایی است که برای اجرا، هیچ محدودیت مکانی‌ای ندارد. اجزای تشکیل دهنده این بازی رومیزی جای زیادی اشغال نمی‌کند.

نیاز به تخته ندارد و همین‌‌ عوامل به ظاهر ساده باعث شده تا اسپلندوری‌های دوآتیشه، برای بازی کردنش با هیچ گونه مانعی روبرو نشوند.

 

استراتژی بازی اسپلندور

بازی فکری استراتژیک به این معنی است که آن چه در آن اتفاق می‌افتد وابسته به رفتار و اعمالی است که بازیکن‌ها در طی بازی در مقابل یکدیگر از خود نشان می‌دهند و همانطور که گفته شد، اسپلندور هم از جمله‌ی همین بازی‌ها است.

این که شما در این بازی برنده شوید یا بازنده، بیشتر از اینکه به شانس و اقبالتان ربط داشته باشد، به کارهایی بستگی دارد که در هر نوبت از بازی از خود نشان می‌دهید.

پشت هر کاری که انجام می‌دهید باید فکر و برنامه وجود داشته باشد. باید کارهایی که بازیکن رقیب در نوبت خود انجام داده است را در نظر بگیرید و همچنین اتفاقاتی که در پی تصمیم شما ممکن است رخ بدهند را پیش بینی کنید و سپس دست به اقدام بزنید.

تکینک های بازی اسپلندور

سه تا از استراتژی ها و تکنیک های بازی اسپلندور که معمولا جواب خوبی می‌توانید از آنها بگیرید در زیر آورده شده است:

 

تکنیک بازی اسپلندور

 

برای مشاهده و خرید انواع بازی های فکری بر روی لینک بازی فکری بزرگسالان کلیک کنید.

 

1. هدف بازی را با جان و دل درک کنید

بازی اسپلندور بازی‌ای با هدف مدریت درست منابع است. بعضی‌ها به این کار موتورسازی هم می‌گویند. زمانی که در این بازی ناشی هستیم، تصور می‌کنیم که گرفتن سنگ‌های قیمتی، کارت‌های مختلف و استفاده از آنها برای ایجاد منابع بیشتر کار اصلی ما است!

اما فراموش نکنید، کسی که موتور پر زرق و برق‌تری می‌‍سازد، برنده نیست. کسی که زودتر از بقیه به حداقل امتیاز 15 برسد برنده است. باید این اتفاق برایتان بیفتد و مهم نیست که چگونه و با چه منابعی.

اولین تکنیک از تکنیک های بازی اسپلندور این است که منجر به پیدایش سایر نکات می‌شود همین است! هدف بازی اسپلندور را درک کنید و متوجه بشوید که قرار نیست یک موتور پر زرق و بر برای خودتان بچینید.

2- روی تعداد دورهای بازی تسلط داشته باشید

این که طی چند دور بتوانید 15 امتیاز را دریافت کنید روی برنده شدن شما تاثیر می‌گذارد. پس حواستان به این موضوع باشد. سعی کنید تا در 24 دور یا 25 دور برنده شوید.

چرا؟ چون تجربه ثابت کرده که اسپلندور معمولا طی دورهای 26 الی 28 به پایان می‌رسد و اگر شما مصمم هستید که برنده بازی شوید، بهتر است کار را در دورهای 24 الی 25 تمام کنید. اگر از دور 25‌ام بگذرد، احتمال شکست شما بیشتر خواهد شد.

یک تمرین مناسب برای اینکه روی تعداد دورهای بازی تسلط داشته باشید این است که به صورت تکی آن را انجام دهید و هر بار، سعی کنید که بازی را در تعداد دور کمتری به 15 امتیاز برسانید.

واقعا بازی کردن آن هم در مقابل خودتان کار حوصله‌ سربری است. اما وقتی قرار باشد در مقابلش یک تکنیک عالی دستتان بیاید، ارزشش را دارد.

 

3. نگذارید رقبایتان کارت های توسعه مورد نظرشان را داشته باشند

همانطور که گفتیم، برنده شدن در بازی دورهمی اسپلندور به این بستگی دارد که چه کسی زودتر به 15 امتیاز برسد. پس باید سریع عمل کنید یا اگر نمی‌توانید و بنابر شرایطی امکان آن را ندارید، از سرعت رقبایتان بکاهید.

همانطور که می‌دایند هر بازیکن برای به دست آوردن امتیاز باید کارت‌های پیشرفت بخرد. هر کارت توسعه هم هزینه‌ای دارد که بازیکن باید بپردازد.

مثلا قیمت یک کارت ممکن است 3 توکن سیاه، 4 توکن سفید و یک توکن قرمز رنگ باشد. با توجه به توکن‌های رقیبتان می‌توانید حدس بزنید که قصد خرید چه کارت توسعه‌ای را دارد.

زودتر خریدن کارت‌هایی که او قصد به دست آوردنشان را دارد و برای خریدشان برنامه‌ریزی کرده است، سرعت او را کاهش خواهد داد.

فرصتی خوب از او سلب می‌شود و او با تعدادی توکن که نمی‌تواند از آنها استفاده کند یا برای استفاده کردن از آنها باید چند دور دیگر بازی کند تنها می‌ماند!

 

اگر علاقه مند به بازی های رومیزی با حال و هوای اسپلندور هستید بر روی لینک بازی فکری دورهمی کلیک کنید.

 

استراتژی اسپلندور

 

4. بدون برنامه کارت های گران قیمت را نخرید

در اکثر مواقع، خرید کارت‌های ارزان قیمت‌تر بهتر جواب می‌دهد. پس زیاد به سراغ خرید کارت‌های گران قیمت و ردیف اول نروید؛ مگر اینکه یک استراتژی امتحان شده و منحصر به فرد در سرتان داشته باشید.

در بیشتر مواقع، خرید کارت‌های ارزان بهتر جواب می‌دهد. پس، هر کارتی که بیرون می‌آید و از پس خریدش برمی‌آیید را صاحب شوید. خرید کارت‌های ارزان باعث می‌‍شود که بتوانید کارت‌های بعدی را با قیمت مناسب‌تری خریداری کنید و زودتر به 15 امتیاز برسید.

پس خیالتان راحت باشد، خرید این کارت‌ها به شما ضرری نخواهد رساند.

 

5- زیاد روی نجیب‌زاده‌ها تمرکز نکنید

شاید فکر کنید که حضور نجیب‌زاده‌ها در بازی شرایط مناسبی است برای امتیازگیری! اشتباه است. اکثر اوقات، حضور آنها با آن 3 امتیازی که به شما می‌دهند فقط تمرکزتان را از کارت‌های امتیازدهنده دیگر می‌دارد و سرعتتان را کم می‌کند.

اگر با یک حریف تازه کار طرف باشید، فقط 5 دور طول می‌کشد که یک سنگ سبز سه امتیازی را از آن خود کنید. این در صورتی است که برای گرفتن 3 امتیاز از یک نجیب زاده که 3 سنگ سبز و 3 سنگ قرمز و 3 سنگ ابی نیاز دارد، باید حداقل 15 دوری بازی کنید.

به جای تمرکز روی نجیب‌زاده‌ها، روی همان کارت‌های ارزان قیمت‌تر سرمایه‌گذارید کنید. خرید جواهرات و کارت‌های توسعه‌ی خود را در راستای گرفتن امتیازهای بیشتر و راحت‌تر انجام بدهید.

 

کلام اخر

تکنیک های بازی اسپلندور که در بالا آورده شد، با توجه به استراتژی‌هایی که معمولا برنده‌های این بازی به کار می‌گیرند نوشته شده است. و خواندن آنها فقط به شما کمک می‌کند تا یک استراتژی را در ذهنتان بچینید.

چیدن استراتژی یک طرف قضیه است و اجرای آن یک طرف دیگر.چیزی که می‌تواند به شما در چیدن و اجرا کردن بهترین استراتژی بازی اسپلندور کمک می‌کند، داشتن تکرار و توجه است.

از همه‌ی اینها گذشته، شاید شما یک ترفند بلد باشید که از بهترین ترفند های بازی اسپلندور است و کسی هنوز آن را کشف نکرده. در قسمت کامنت‌ها تجربیات خود را از اجرای این بردگیم جذاب با ما به اشتراک بگذارید.

 

 

اگر به دنبال یادگیری تکنیک های بازی های رومیزی هستید و به دریافت اطلاعات بیشتر درباره ی جزئیات بازیهای فکری علاقه مند هستید بر روی لینک آموزش بازی های فکری کلیک نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.