کتاب تابستان (سفرنامه)

سفرنامه تمام آن چیزی است که دانش‌آموزان در تابستان به آن نیاز دارند. فاصله زیاد بین تعطیلات تابستان و سال جدید تحصیلی و فراموش شدن مطالب دغدغه بسیاری از معلمان و والدین است. کتاب تابستان نشانه (سفرنامه) برای حل فاصله زیاد بین تعطیلی مدارس ابتدایی در تابستان و شروع سال جدید طراحی شده است. دوره و مرور کل سال تحصیلی گذشته در 10 هفته به همراه درسنامه، مثال و سوال به همراه بازی در این مجموعه امکان پذیر است.

شما می‌توانید برای مشاوره و خرید سفرنامه(کتاب تابستان) برای تمام پایه‌های دبستان با شماره ۷۷۶۱۱۳۲ – ۰۹۱۰ تماس بگیرید و از تخفیف ویژه مدارس برخوردار شوید.

خرید کتاب تابستان نشانه

برای خرید با شماره ۷۷۶۱۱۳۲ – ۰۹۱۰ تماس بگیرید.

شرایط خرید دفتر روزنگار نشانه:

 • تسویه حساب به صورت مرحله‌ایی
 • ویژه تمامی مدارس با تخفیف ویژه در سایت رایاد
 • قبول باز پس‌گیری محصول تا سه روز در صورت ایراد محصول
 • ارسال به سراسر کشور
 •  امکان سفارش بدون هیچ پیش پرداختی 
 • ارسال نمونه به صورت رایگان به سراسر کشور

چه امکاناتی سفرنامه نشانه را منحصر به فرد کرده است؟

سفرنامه نشانه یک محصول آموزش محور و جامع است که با بهره‌گیری از تجربیات معلمان باسابقه آموزش و پرورش توسط گروه آموزشی نشانه آموز گردآوری شده است. این محصول ویژه تابستان دارای خصوصیات زیر است:

دسته‌بندی تمامی دروس

سفرنامه‌های نشانه کل کتاب را به 10 هفته تقسیم کرده است. در هر هفته با توجه به مفاهیم اصلی کتاب درسی به کتاب پرداخته است. این مطالب همه شامل تمام مطالبی است که دانش‌آموز برای سال تحصیلی آینده خود به آن نیاز دارد. یا مطالبی که توسط مولفین و معلمان مهم تلقی شدند و دانش آموز در این مطلب ضعف دارند.

درسنامه و مثال

این سفرنامه در سه درس پایه‌ایی همه پایه ها از اول تا ششم ابتدایی ریاضی ، علوم و فارسی تشکیل شده است. تمامی دروس درسنامه دارند. همه درسنامه ها برای یادگیری بهتر و بیشتر ‎دانش‌آموز یک مثال حل شده دارد. دانش آموز در قالب یک مثال حل شده مطالبی که سال تحصیلی گذشته یاد گرفته را به یاد می‌آورد. به طور کلی مثال حل شده تاثیر بسزایی در یادگیری و به یادآوری مطالب دارد. در سفرنامه در هر درس بعد از درسنامه و مثال در آخر بین 2 تا 3 سوال نیز برای دانش آموز آورده شده است.

طراحی بازی

در بحث کتاب های تابستانه مخصوص ابتدایی وجود درسنامه، مثال و سوال به ترتیب در نوع خود بینظیر است. این روند در هر سه درس ریاضی، علوم و فارسی تکرار شده است. آخر هر هفته یک بازی قرار داده شده است. بازی‌ها شامل بازی‌های گروهی قدیمی، کاغذی هستند. این بازی‌ها تاثیر زیادی در یادگیری دانش‌آموزان دارد.

دوره کتاب‌ها

دو هفته پایانی مخصوص مرور کل کتاب است. در دو هفته پایانی کل کتاب‌ها شامل ریاضی، فارسی و علوم دوباره مرور می‌شوند. بعنوان مثال در درس ریاضی در دو هفته پایانی کل کتاب را در قالب مسئله مرور می‌کنیم. مسائل ریاضی یکی از مباحثی است که همیشه دانش‌آموزان با ان دچار مشکل شده‌اند. در اینجا مشخص می‌شود دانش آموز در چه سطحی از یادگیری قرار دارد. در علوم نیز در دو هفته پایانی مخصوص سوالات آزمایشی و عملکردی است. میزان فهم و کاربست دانش را در آزمایش باید دانش آموز نشان دهد. در درس فارسی در دو هفته پایانی داستانی به دانش‌آموز داده می‌شود و از او خواسته می‌شود که درک مطلب انجام دهد. توضحات نگارشی وغلط املایی مناسب پایه از دانش آموز سوال می شود. این سوالات باعث بهبود سواد خواندن می‌شود.

ویژگی‌های سفرنامه ( کتاب تابستانه) نشانه:

 • وجود درسنامه برای هر مطلب مهم کتاب
 • امکان همراهی والدین برای یادگیری دانش‌آموز
 • عدم فراموشی مطالب درسی در سال جدید
 • یادگیری با مثال و همراه سوالات 
 • 10 هفته آموزش مداوم
 • برای هر درسنامه بین 7 تا 9 سوال 
 •  ارائه مهمترین نکات کتاب درسی هر پایه 
 • مطالب مهم سه درس کتاب علوم، ریاضی و علوم
 • مرور دوباره تمام مطالب درسی مهم با سوالی در دو هفته پایانی 
 • نگاه ویژه به رویکرد حل مسئله در درس ریاضی
 • ارائه درسنامه های کاربردی و خلاق
 • تاکید بر بهبود سواد خواندن در درس فارسی
 • ارائه فعالیت عملکردی در درس علوم
 • معرفی بازی های جذاب برای آخر هفته‌ها

نحوه مرور مباحث درسی در سفرنامه نشانه:

همان‌طور که پیش‌تر اشاره شد، این کتاب به نحوه طراحی شده‌است که دانش آموزان قادر باشند در هر هفته به تکرار مهم ترین مباحث سال گذشته بپردازند.

نحوه مرور نیز بدین صورت است که، برای هر موضوع در هر سه کتاب یک درس‌نامه کوتاه آورده شده است و در پایان هر درس‌نامه یک مسئله حل شده قرار گرفته تا به یادآوری دانش آموز کمک بهتری نماید و سپس برای هر مبحث چند نمونه سوال آورده شده است.

نکته قابل ذکر دیگر در مورد سفرنامه نشانه اینکه، در پایان هر هفته از آموزش، یک بازی گروهی و فردی جذاب آورده شده که کودک با انجام آن می‌تواند لحظات بسیار شیرینی تجربه کند.

نکته دیگری که در مورد سفر نامه باید به آن اشاره شود این است که تلاش شده است بیشتر سوالات هر درس به صورت کاربردی مطرح بشوند و دانش‌آموز برای حل این سوالات علاوه بر دانش نیاز به فهم دقیق مطالب داشته باشد. به‌طور مثال درس علوم مبتنی بر کار آموزشی و عملکردی است. لذا دانش‌آموز باید قادر باشد مباحث آموخته شده را در  غالب کاربست و آزمایش پاسخ دهد. به همین خاطر سؤالات این درس آزمایش محور و عملکردی است ویا در درس فارسی نگاه باید به سمت بهبود سواد روخوانی محصل متمرکز باشد. فلذا در این کتاب ابتدا یک داستان   300 – 400 کلمه‌ای ذکر شده و سپس مهارت‌های دستور زبان، درک مطلب و املایی دانش آموزان محک زده شده است.

در آخر ذکر این نکته ضروری است که این کتاب‌ها با اصول استاندارد تولید شده‌اند، به‌طوریکه نه تنها باعث خستگی دانش آموزان نمی‌شود، بلکه با روندی جذاب، اشتیاق به انجام تمرین را هر لحظه بیشتر و بیشتر می‌کنند.

ویژگی های سفرنامه نشانه:

ویژگی هایی که تیم آموزشی نشانه برای سفرنامه در نظر گرفته‌اند، تا محصول خود را از سایر شرکت های آموزشی متمایز کنند، عبارتند از:

 1. طراحی جلد جذاب: در استفاده از کتاب و لوازم التحریر، اولین نکته‌ای که توجه کودک را جلب می‌نماید طراحی جلد و عکس روی کتاب است.
 2. صفحه آرایی درست: صفحه‌آرایی درست و حساب شده این محصول باعث می‌شود چشم دانش‌آموز خسته نشود و مشتاق به انجام تمارین این کتاب شود.
 3. صفحات تمام رنگی: به صورت کلی همیشه جذابیت‌های بصری برای کودکان دبستانی بسیار حائز اهمیت است، با توجه به‌اینکه این محصول برای تابستان بچه‌ها نیز طراحی شده، اهمیت این موضوع دوچندان می‌شود و اگر محصول از جذابیت‌های بصری بهره‌ای نبرده باشد، دانش آموز به آن رغبتی نشان نمی‌دهد.
 4. درسنامه های کوتاه: وجود درس‌نامه در این کتاب به این دلیل‌ اجباری است که ممکن است مثلا دانش‌آموز یک مطلب را در مهرماه سال گذشته خوانده باشد و از آن تاریخ تا تابستان زمان زیادی گذشته است، اما باتوجه به اینکه قرار است این کتاب فقط نقش مرورگر را ایفا کند، درسنامه‌ها بسیار کوتاه و مختصر و مفید آورده شده‌اند تا دانش‌آموز خسته نشود. 
 5. گلچین مباحث مهم: با توجه به حجم زیاد مطالب کتاب‌های درسی، طراحان تیم نشانه فقط به مطالبی در سفرنامه پرداخته‌اند که از اهمیت بالایی برخوردارند و دانش‌آموز برای سال جدید به آن‌ها نیاز دارد. تازه مرور دروس به همه‌ی درس‌ها اختصاص ندارد و فقط شامل سه درس مهم(ریاضی، فارسی و علوم) می‌شود.
 6. سوالات استاندارد: سوالاتی که بعد از هر درسنامه آورده شده است، طوری طراحی شده‌اند که دانش‌آموز برای حل آن‌ها نیاز به درک مفاهیم دارد و فقط با حفظ کردن مطالب نمی‌تواند به آن‌ها جواب بدهد. هم‌چنین سطح سوالات کاملا با سوالات کتاب‌درسی هماهنگ است و دانش‌آموز برای حل آن به مشکلی  برنمی‌خورند.
 7. آزمون‌های جمع‌بندی: ویژگی دیگر این محصول وجود آزمون‌های جمع‌بندی است که در انتهای این کتاب قرار دارد. در واقع بعد از 8 هفته مرور مطالب، دانش‌آموز دو هفته پایانی را به آزمون‌های جمع‌بندی اختصاص می‌دهد و برای ورود به سال جدید تحصیلی خود را آماده ‌می‌کند.
 8. بازی‌های متنوع: طراحان تیم آموزشی نشانه، در انتهای هر هفته یک بازی خاص را متناسب با سن دانش‌آموز در این محصول گنجانده‌اند. بازخوردی که از این بازی‌ها گرفته شده است نشان می‌دهد اکثر بچه‌ها به انجام آن تمایل دارند و تا حد زیادی از این ایده استقبال کرده‌اند.
 9. قیمت ارزان: قیمت این محصول باتوجه به محتوای غنی و صفحات تمام رنگی بسیار ارزان و به‌صرفه است و اگر مسئولین مدرسه خودشان بخواهند چنین محصولی را تولید کنند، باید چندین‌براربر هزینه کنند.

برای دیدن سایر محصولات سایت رایاد می‌ توانید به صفحه رایاد بروید.

4 دیدگاه برای “سفرنامه نشانه؛ بهترین روش مرور درس های ابتدایی در تابستان

  • پشتیبان رایاد گفته:

   با سلام ، ساعات کاری مجموعه شنبه تا پنجشنبه از ساعت۸:۳۰ الی ۱۸ می‌باشد.
   همچنین با شما تماس گرفته شد و دردسترس نبودید.
   تشکر از توجه شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *