کیف آریا

کتاب تعاملی ویرا (کیف الکترونیک آریا سابق )

نرم افزار های آموزشی کیف الکترونیک آریا ( ویرا بوک )

کیف الکترونیکی آریا که به آن کیف آریا، آریا بوک یا کیف برهان هم گفته می‌شود با نام جدید کتاب تعاملی ویرا ( ویرا بوک ) به بازار عرضه شد. کتاب تعاملی ویرا از محبوب‌ترین نرم‌افزارهای آموزشی مقطع ابتدایی در کشور عزیزمان است که کار خود را از سال 1390 آغاز کرده و با محتوای جذاب توانسته است طرفداران زیادی بین معلمان و دانش‌آموزان ایرانی پیدا کند.

برای کسب اطلاعات کافی در مورد نرم‌افزار آریا ( ویرا بوک ) تا انتهای این صفحه با تیم آموزشی رایاد همراه باشید.

برای خرید اینترنتی کیف اریا کافیست محصول خود را انتخاب کنید، از تخفیف ویژه سایت رایاد استفاده کنید و در کمترین زمان ممکن، این بسته آموزشی را درب منزل خود تحویل بگیرید.

در صورت وجود هرگونه مشکل در خرید ویرا بوک نیز می‌توانید به شماره 09107761132 در واتساپ پیام دهید یا به همین شماره پیامک ارسال نمایید.

کتاب تعاملی ویرا چیست ؟

کتاب تعاملی ویرا نامی جدید برای کیف الکترونیک آریا سابق

کتاب تعاملی یکی از نوآوری های ارزشمند در زمینه آموزش و یادگیری است که به صورت نسخه الکترونیکی و در قالب لوح‌های فشرده و محتوای چند رسانه‌ای عرضه می‌شود. به بیانی دیگر کتاب تعاملی نسخه دیجیتالی کتب درسی می‌باشد که محتوای کتاب‌های درسی را در فضایی پویا و جذاب ارائه می‌دهد.

کتاب تعاملی ویرا که با نام کیف الکترونیک آریا یا همان آریا بوک نیز شناخته می‌شود، یکی از برجسته‎‌ترین انواع کتاب تعاملی است که مخاطبین بسیاری بین معلمین و دانش آموزان دارد.

محتوای آموزشی ارائه شده در ویرا بوک شامل ابزارها و بازی‌های آموزشی، تمرین‌های تعاملی، فلش کارت، آزمون درس به درس و صدها محتوای کمک آموزشی استاندارد جدید است. تمامی این محتواهای چند رسانه‌ای با هدف آموزش مفهومی و یادگیری بهتر دانش آموزان و بهبود فرایند تدریس توسط معلمین طراحی و عرضه شده است.

کتاب تعاملی ویرا بوک مطابق با نیازهای آموزشی دانش آموزان در مقطع تحصیلی دبستان به ارائه لوح های فشرده آریا بوک ( ویرا بوک ) پرداخته است.

محتوای آموزشی کیف آریا (کتاب تعاملی ویرا )

کیف الکترونیکی اریا یا ویرا بوک یک تفاوت بزرگ با سایر نرم‌افزارهای آموزشی موجود در بازار دارد و آن هم این است که این نرم‌افزار کاملا منطبق با کتاب درسی تهیه شده است، به همین دلیل به این بسته آموزشی کتاب الکترونیکی آریا ( کتاب تعاملی آریا ) نیز گفته می‌شود.

در واقع هدف اصلی سازندگان این نرم‌افزار، جایگزینی کتاب الکترونیک با کتاب‌های کاغذی در مدارس ابتدایی و متوسطه اول است.

روند آموزشی در نرم‌افزارهای شرکت اریا بدین گونه‌است که متن تمامی کتب درسی، صفحه به صفحه، آورده شده است و قسمت‌های مختلف کتاب با روش های گوناگون آموزش داده شده است و سعی شده مفاهیم کتاب درسی با استفاده از صدا، آهنگ، بازی، فلش کارت، تور مجازی، تمرین‌های تصادفی، تدریس خصوصی و آزمون‌های متنوع به بچه‌ها آموزش داده شود.

لازم به‌ذکر است که کتاب اریا در هر پایه درسی مطابق با سن کودک طراحی شده و تفاوت‌های سنی کاملا در نرم افزارهای پایه‌های مختلف محسوس است.

کتاب تعاملی ویرا بوک ششم دبستان
کتاب تعاملی ویرا بوک چهارم دبستان
کیف الکترونیک آریا چهارم دبستان

ویرا بوک ، نسخه الکترونیک کتب درسی

کتاب تعاملی ویرا، به عنوان جامع‌ترین نرم‌افزار کمک آموزشی، نسخه الکترونیک کتب درسی در مقطع دبستان را به همراه صدها محتوای آموزشی پویا و جذاب از جمله ابزارها و بازی‌های آموزشی، تمرین‌های تعاملی، آزمون درس به درس، فلش کارت و سایر محتوای آموزشی استاندارد با نیازهای درسی دانش‌آموزان در تمامی مقاطع فراهم می‌کند.

مجموعه ویرا بوک، که پیش از آن با نام کیف الکترونیک آریا به بازار عرضه شده بود و بین معلمین، دانش‌آموزان و اولیا شناخته شده بود، قابلیت استفاده در تمامی دستگاه‌های دیجیتال را دارد.

این نرم‌افزار از مزایای رقابتی دسترسی سریع و آسان در هر مکان و زمان برای دانش‌آموزان بهره می‌برد و مسیر آموزش و فرایند یادگیری را برای آن‌ها میسر می‌سازد.

قابلیت های کلیدی ویرا بوک ، کیف الکترونیکی آریا

امکانات اساسی نرم افزار کیف آریا عبارتند از:

1. تکنولوژی برد هوشمند

اولین و مهم‌ترین قابلیت کیف آریا تکنولوژی برد هوشمند است که کاربرد زیادی در کلاس درس برای معلم دارد.

در هر کلاس آموزشی، معلم برای استفاده موثرتر از کتاب می‌تواند از آیکون برد هوشمند که در هر صفحه از کتاب قرار داده شده، استفاده کند و این مزیت خوبی برای معلمان است تا مثل یک نرم‌افزار هوشمند، کلیه مطالب موجود در هر صفحه از کتاب را تدریس کنند.
در این بخش ابزارهای متفاوتی نظیر اشکال مختلف، دستگاه های مختصات، تغییر رنگ برد، مجموعه عکس های آماده و …. قرار داده شده است.

2. صد‌ها نمونه فیلم آموزشی به همراه مثال، آزمایش و تمرین

برای کمک به درک و تفهیم بهتر مطالب آموزشی از مثال‌ها، توضیحات، کلیپ‌های تعاملی، آزمایشگاه‌های مجازی و …. در تدوین و طراحی ویدیو‌های آموزشی ویرا بوک استفاده شده است.

3. تورهای آموزشی مجازی

برای اینکه بچه‌ها موضوعات و مفاهیم درسی را به طور کامل و عمیق‌تر یاد بگیرند، تورهای مجازی طراحی شده است و دانش‌آموزان با استفاده از آن به راحتی به درک عمیق مطالب کتاب می‌رسند.

 

علوم ششم دبستان ویرا بوک

4. شبکه آموزش ویرا بوک

یکی از بخش‌های هیجان‌انگیز و بی‌نظیر آریا بوک، بخش شبکه آموزش آریا یا همان کتاب تعاملی ویرا  است که معلمین می‌توانند برای کلاس‌های خود گروه‌های مختلفی را تشکیل دهند و از طریق آن با دانش‌آموزان خود ارتباط بهتری برقرار کنند.

علاوه براین دانش‌آموزان می‌توانند، مثل حضور در شبکه‌های اجتماعی مختلف، نظراتشان را در رابطه با بخش‌ها و قسمت‌های مختلف کتاب درسی با دوستان و معلم خود به اشتراک بگذارند.

 

5. کتاب گویا با صدای شاد و رسا

در هر صفحه کتاب درسی علاوه بر متن کتاب، گزینه‌ای برای صدای متن نیز وجود دارد که دانش‌آموزان می‌توانند بر روی آن کلیک کنند و صدای هر بخش از صفحه را به طور جداگانه گوش کنند.

البته در کتاب‌های دبستان، برای هر صفحه کتاب علاوه بر گزینه صدا، گزینه صوت برای سوره‌های قرآن قرار داده شده و هم‌چنین اشعار به صورت موزیکال و دسته‌جمعی خوانده شده است.

6. فلش کارت‌های درسی

استفاده از فلش کارت‌های درسی آریا، بهترین راه برای تثبیت درس در حافظه بلند مدت دانش‌آموز است. این قابلیت به محصل کمک می‌کند تا مطالب درسی را با تکرار زیاد یاد بگیرد و ملکه ذهن کند.

7. آزمون‌های استاندارد و الکترونیکی آریا

در این نرم‌افزار آزمون‌ها با فرمت‌های متفاوت از جمله چند گزینه‌‌ای، وصل‌ کردنی، مرتب‌سازی، جای‌خالی، تشریحی، ترکیبی و … برای هر کتاب درسی طراحی شده است که پس از پاسخ دادن به آزمون دانش‌آموزان می‌توانند پاسخ صحیح سوالات را مشاهده کنند و با پاسخ خود مقایسه کنند.

 

علوم پنجم ویرا بوک

8. ابزار محتواساز

یکی دیگر از بخش‌های کیف اریا وجود ابزار محتواساز است که برای تقویت و ارتقای محتوای بسته آموزشی به معلمان و دانش‌آموزان این امکان را می‌دهد تا بتوانند هر نکته‌ای را که می‌خواهند در هر جای کتاب اضافه کنند.

وقتی معلم‌های کلاس نکته جدید یا مطلب جدیدی اضافه کردند، می‌توانند آن‌ را از طریق شبکه آموزش ویرا بوک در گروه‌های خود به اشتراک بگذارند و این یک ویژگی مختص کتاب الکترونیک اریا است.

 

مزایای استفاده از کیف الکترونیک آریا ، ویرا بوک

مهم‌ترین فواید جایگزینی کتاب الکترونیکی آریا یا همان کتاب تعاملی ویرا با کتاب‌های درسی کاغذی عبارتند از:

  •  کاهش هزینه چاپ کتب درسی
  •  کاهش قطع درختان و حفظ محیط زیست.
  •  افزایش جذابیت کتاب برای کودکان
  •  یادگیری بهتر و سریع‌تر موضوعات کتب درسی و تکرار آن
  •  وزن استاندارد کوله مدرسه و کاهش درد‌های ناشی از حمل بار سنگین
  • انجام آزمایش‌های علوم به صورت کامپیوتری و مشاهده نتایج نهایی آن.
  •  مطالعه دروس از طریق نرم‌افزار بعد از یک جلسه غیبت در کلاس
  •  آشنایی با نحوه استفاده از کامپیوتر
  •  افزایش علاقه کودکان به مطالعه بیشتر دروس

کارشناسان آموزشی رایاد در خصوص طرح جایگزینی کتاب الکترونیک با کتاب درسی و مزایای استفاده از آریا بوک، مطلب جداگانه ای  نوشته‌اند، تحت عنوان ” فواید استفاده از کیف الکترونیک آریا ” که پیشنهاد می‌شود آنرا نیز مطالعه کنید.

ویرا بوک برای چه کسانی مناسب است؟

با وجود اینکه بسته آموزشی آریا ، کتاب تعاملی ویرا مخاطبان فراوانی دارد و بسیاری از مدارس در سرتاسر کشور خرید آن‌را به دانش‌آموزان خود توصیه می‌کنند، اما تجربه تیم آموزشی رایاد نشان داده‌است که مخاطب اصلی این بسته‌آموزشی، مدارس هوشمند، مدیران، معلمان و بعضا خانواده دانش‌آموزان این مدارس هستند.‌

مدیران این مدارس برای ارتقاء سطح تدریس معلمان خود از محصولات کیف آریا استفاده می‌کنند و از این طریق سعی در جذب رضایت کادر آموزشی، دانش‌آموزان و اولیا دارند.

معلمان نیز با بهره‌بردن از سی دی آموزشی آریا و استفاده از مثال های مختلف تلاش می‌کنند تا به‌ بهترین نحو و بالاترین اثربخشی مباحث درسی را به دانش آموز خود ارائه دهند و سطح علمی و درسی خود و کلاس خود را بالا ببرند.

 بعضی از پدران و مادران عزیز نیز که نگران بازیگوشی بیش از حد فرزندشان و عدم توجه و دقت کافی به دروس هستند، با خرید کیف الکترونیکی آریا و جذابیتی که در تدریس ایجاد کرده، خیال خود را از تحصیل کودکشان راحت می‌کنند.

نصب کیف اریا

برای نصب کیف آریا کار سختی پیش‌رو ندارید. کافی است دی وی دی را درون لپ تاپ یا کامپیوتر گذاشته و مراحل نصب را به آسانی انجام دهید. فقط به یاد داشته باشید پس از نصب سی دی و ورود به محیط کاربری نرم‌افزار کار تمام نشده است و شما باید تک تک کتاب های درسی و فلش‌کارت ها را به از داخل نرم افزار به محیط کاربری اضافه کنید، که البته این کار نیز زحمتی ندارد و به سادگی قابل انجام است.

البته کیف الکترونیک آریا اپلیکیشن هم دارد که بعد از خرید کیف الکترونیک هر پایه می‌توانید اپلیکیشن آنرا هم بر روی گوشی تلفن اندرویدی خود نصب کنید.

خرید کیف الکترونیک آریا ( کتاب تعاملی ویرا )

مجددا یادآور میشویم که، شما میتوانید محصولات شرکت شعله آریا که تحت عنوان ” کیف الکترونیک آریا ” یا ” کیف تعاملی ویرا ” توزیع میشوند را از سایت رایاد خریداری کنید .

هم چنین در صورت وجود هرگونه سوال یا مشکل در فرآیند خرید میتوانید با شماره  09107761132 تماس حاصل کنید.

چرا رایاد

سوالات متداول در رابطه با کیف آریا

محصولات کیف اریا یا برهان متعلق به ” شرکت شعله آریا ” است که از سال 1390 و پس از آزمایش در مدارس شهر اصفهان در تمامی کشور توزیع شده‌است.

خیر. همانطور که گفته شد برای استفاده از این محصول نیاز به کامپیوتر یا لب تاپ هست. البته برای نصب اپلیکیشن آریا می‌توان از گوشی های اندرویدی نیز استفاده کرد.

یکی از ویژگی های مثبت این محصول این است که قابلیت نصب بر روی سه دستگاه را دارد و هر دی وی دی بر روی سه دستگاه نصب می‌شود.

54 دیدگاه برای “شرکت شعله آریا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *