کیف آریا

کیف الکترونیک آریا

نرم افزار های آموزشی کیف الکترونیک آریا

کیف الکترونیکی آریا که به آن کیف آریا، آریا بوک یا کیف برهان هم گفته می‌شود از محبوب‌ترین نرم‌افزارهای آموزشی مقطع ابتدایی در کشور عزیزمان است که کار خود را از سال 1390 آغاز کرده و با محتوای جذاب توانسته است طرفداران زیادی بین معلمان و دانش‌آموزان ایرانی پیدا کند.

برای کسب اطلاعات کافی در مورد نرم‌افزار آریا تا انتهای این صفحه با تیم آموزشی رایاد همراه باشید.

برای خرید اینترنتی کیف اریا کافیست محصول خود را انتخاب کنید، از تخفیف ویژه سایت رایاد استفاده کنید و در کمترین زمان ممکن، این بسته آموزشی را درب منزل خود تحویل بگیرید.
در صورت وجود هرگونه مشکل در خرید نیز می‌توانید به شماره 09107761132 در واتساپ پیام دهید.

محتوای آموزشی کیف آریا

کیف الکترونیکی اریا یک تفاوت بزرگ با سایر نرم‌افزارهای آموزشی موجود در بازار دارد و آن هم این است که این نرم‌افزار کاملا منطبق با کتاب درسی تهیه شده است، به همین دلیل به این بسته آموزشی کتاب الکترونیکی آریا نیز گفته می‌شود. در واقع هدف اصلی سازندگان این نرم‌افزار، جایگزینی کتاب الکترونیک با کتاب‌های کاغذی در مدارس ابتدایی و متوسطه اول است.

روند آموزشی در نرم‌افزارهای شرکت اریا بدین گونه‌است که متن تمامی کتب درسی، صفحه به صفحه، آورده شده است و قسمت‌های مختلف کتاب با روش های گوناگون آموزش داده شده است و سعی شده مفاهیم کتاب درسی با استفاده از صدا، آهنگ، بازی، فلش کارت، تور مجازی، تمرین‌های تصادفی، تدریس خصوصی و آزمون‌های متنوع به بچه‌ها آموزش داده شود.

لازم به‌ذکر است که کتاب اریا در هر پایه درسی مطابق با سن کودک طراحی شده و تفاوت‌های سنی کاملا در نرم افزارهای پایه‌های مختلف محسوس است.

قابلیت های کلیدی کیف الکترونیکی آریا

امکانات اساسی نرم افزار کیف آریا عبارتند از:

• تکنولوژی برد هوشمند

اولین و مهم‌ترین قابلیت کیف آریا تکنولوژی برد هوشمند است که کاربرد زیادی در کلاس درس برای معلم دارد. در هر کلاس آموزشی، معلم برای استفاده موثرتر از کتاب می‌تواند از آیکون برد هوشمند که در هر صفحه از کتاب قرار داده شده، استفاده کند و این مزیت خوبی برای معلمان است تا مثل یک نرم‌افزار هوشمند، کلیه مطالب موجود در هر صفحه از کتاب را تدریس کنند.
در این بخش ابزارهای متفاوتی نظیر اشکال مختلف، دستگاه های مختصات، تغییر رنگ برد، مجموعه عکس های آماده و …. قرار داده شده است.

• صد‌ها نمونه فیلم آموزشی به همراه مثال، آزمایش و تمرین

برای کمک به درک و تفهیم بهتر مطالب آموزشی از مثال‌ها، توضیحات، کلیپ‌های تعاملی، آزمایشگاه‌های مجازی و …. در تدوین و طراحی ویدیو‌های آموزشی استفاده شده است.

• تورهای آموزشی مجازی

برای اینکه بچه‌ها موضوعات و مفاهیم درسی را به طور کامل و عمیق‌تر یاد بگیرند، تورهای مجازی طراحی شده است و دانش‌آموزان با استفاده از آن به راحتی به درک عمیق مطالب کتاب می‌رسند.

• آزمون‌های استاندارد و الکترونیکی آریا

در این نرم‌افزار آزمون‌ها با فرمت‌های متفاوت از جمله چند گزینه‌‌ای، وصل‌ کردنی، مرتب‌سازی، جای‌خالی، تشریحی، ترکیبی و … برای هر کتاب درسی طراحی شده است که پس از پاسخ دادن به آزمون دانش‌آموزان می‌توانند پاسخ صحیح سوالات را مشاهده کنند و با پاسخ خود مقایسه کنند.

• کتاب گویا با صدای شاد و رسا

در هر صفحه کتاب درسی علاوه بر متن کتاب، گزینه‌ای برای صدای متن نیز وجود دارد که دانش‌آموزان می‌توانند بر روی آن کلیک کنند و صدای هر بخش از صفحه را به طور جداگانه گوش کنند.
البته در کتاب‌های دبستان، برای هر صفحه کتاب علاوه بر گزینه صدا، گزینه صوت برای سوره‌های قرآن قرار داده شده و هم‌چنین اشعار به صورت موزیکال و دسته‌جمعی خوانده شده است.

• فلش کارت‌های درسی

استفاده از فلش کارت‌های درسی آریا، بهترین راه برای تثبیت درس در حافظه بلند مدت دانش‌آموز است. این قابلیت به محصل کمک می‌کند تا مطالب درسی را با تکرار زیاد یاد بگیرد و ملکه ذهن کند.

• شبکه آموزش

یکی از بخش‌های هیجان‌انگیز و بی‌نظیر آریا بوک، بخش شبکه آموزش آریا است که معلمین می‌توانند برای کلاس‌های خود گروه‌های مختلفی را تشکیل دهند و از طریق آن با دانش‌آموزان خود ارتباط بهتری برقرار کنند و دانش‌آموزان می‌توانند، مثل حضور در شبکه‌های اجتماعی مختلف، نظراتشان را در رابطه با بخش‌ها و قسمت‌های مختلف کتاب درسی با دوستان و معلم خود به اشتراک بگذارند.

• ابزار محتواساز

یکی دیگر از بخش‌های کیف اریا وجود ابزار محتواساز است که برای تقویت و ارتقای محتوای بسته آموزشی به معلمان و دانش‌آموزان این امکان را می‌دهد تا بتوانند هر نکته‌ای را که می‌خواهند در هر جای کتاب اضافه کنند.
وقتی معلم‌های کلاس نکته جدید یا مطلب جدیدی اضافه کردند، می‌توانند آن‌ را از طریق شبکه آموزش در گروه‌های خود به اشتراک بگذارند و این یک ویژگی مختص کتاب الکترونیک اریا است.

 

مزایای استفاده از کیف الکترونیک اریا

مهم‌ترین فواید جایگزینی کتاب الکترونیکی آریا یا همان کیف برهان با کتاب‌های درسی کاغذی عبارتند از:

 •  کاهش هزینه چاپ کتب درسی
 •  کاهش قطع درختان و حفظ محیط زیست.
 •  افزایش جذابیت کتاب برای کودکان
 •  یادگیری بهتر و سریع‌تر موضوعات کتب درسی و تکرار آن
 •  وزن استاندارد کوله مدرسه و کاهش درد‌های ناشی از حمل بار سنگین
 • انجام آزمایش‌های علوم به صورت کامپیوتری و مشاهده نتایج نهایی آن.
 •  مطالعه دروس از طریق نرم‌افزار بعد از یک جلسه غیبت در کلاس
 •  آشنایی با نحوه استفاده از کامپیوتر
 •  افزایش علاقه کودکان به مطالعه بیشتر دروس

کارشناسان آموزشی رایاد در خصوص طرح جایگزینی کتاب الکترونیک با کتاب درسی و مزایای استفاده از آریا بوک، مطلب جداگانه ای  نوشته‌اند، تحت عنوان ” فواید استفاده از کیف الکترونیک آریا ” که پیشنهاد می‌شود آنرا نیز مطالعه کنید.

کیف الکترونیک آریا برای چه کسانی مناسب است؟

با وجود اینکه بسته آموزشی آریا مخاطبان فراوانی دارد و بسیاری از مدارس در سرتاسر کشور خرید آن‌را به دانش‌آموزان خود توصیه می‌کنند، اما تجربه تیم آموزشی رایاد نشان داده‌است که مخاطب اصلی این بسته‌آموزشی، مدارس هوشمند، مدیران، معلمان و بعضا خانواده دانش‌آموزان این مدارس هستند.‌

مدیران این مدارس برای ارتقاء سطح تدریس معلمان خود از محصولات کیف آریا استفاده می‌کنند و از این طریق سعی در جذب رضایت کادر آموزشی، دانش‌آموزان و اولیا دارند.

معلمان نیز با بهره‌بردن از سی دی آموزشی آریا و استفاده از مثال های مختلف تلاش می‌کنند تا به‌ بهترین نحو و بالاترین اثربخشی مباحث درسی را به دانش آموز خود ارائه دهند و سطح علمی و درسی خود و کلاس خود را بالا ببرند.

 بعضی از پدران و مادران عزیز نیز که نگران بازیگوشی بیش از حد فرزندشان و عدم توجه و دقت کافی به دروس هستند، با خرید کیف الکترونیکی آریا و جذابیتی که در تدریس ایجاد کرده، خیال خود را از تحصیل کودکشان راحت می‌کنند.

نصب کیف اریا

برای نصب کیف آریا کار سختی پیش‌رو ندارید. کافی است دی وی دی را درون لپ تاپ یا کامپیوتر گذاشته و مراحل نصب را به آسانی انجام دهید. فقط به یاد داشته باشید پس از نصب سی دی و ورود به محیط کاربری نرم‌افزار کار تمام نشده است و شما باید تک تک کتاب های درسی و فلش‌کارت ها را به از داخل نرم افزار به محیط کاربری اضافه کنید، که البته این کار نیز زحمتی ندارد و به سادگی قابل انجام است.

البته کیف الکترونیک آریا اپلیکیشن هم دارد که بعد از خرید کیف الکترونیک هر پایه می‌توانید اپلیکیشن آنرا هم بر روی گوشی تلفن اندرویدی خود نصب کنید.

خرید کیف الکترونیک آریا

مجددا یادآور میشویم که، شما میتوانید محصولات شرکت شعله آریا که تحت عنوان ” کیف الکترونیک آریا ” یا ” کیف برهان ” توزیع میشوند را از سایت رایاد خریداری کنید و از تخفیف این سایت بهره ببرید.

هم چنین در صورت وجود هرگونه سوال یا مشکل در فرآیند خرید میتوانید با شماره های 09107761132 یا 02128425027 تماس حاصل کنید.

چرا رایاد

سوالات متداول در رابطه با کیف آریا

بسته آموزشی کیف آریا متعلق به کدام شرکت است؟

محصولات کیف اریا یا برهان متعلق به ” شرکت شعله آریا ” است که از سال 1390 و پس از آزمایش در مدارس شهر اصفهان در تمامی کشور توزیع شده‌است.

آیا این نرم افزار قابل پخش بر روی دستگاه های خانگی و DVDPLAYER هست؟

خیر. همانطور که گفته شد برای استفاده از این محصول نیاز به کامپیوتر یا لب تاپ هست. البته برای نصب اپلیکیشن آریا می‌توان از گوشی های اندرویدی نیز استفاده کرد.

کتاب آریا قابلیت نصب بر روی چند دستگاه را دارد؟

یکی از ویژگی های مثبت این محصول این است که قابلیت نصب بر روی سه دستگاه را دارد و هر دی وی دی بر روی سه دستگاه نصب می‌شود.

36 دیدگاه برای “شرکت شعله آریا

  • پشتیبان رایاد گفته:

   سلام دوست عزیز

   پایه های اول تا ششم موجود شدند. میتونید سفارشتون رو ثبت کنید.

 1. سینا گفته:

  سلام میخواستم بدونم دانش آموزان هم میتونن استفاده کنن یا فقط معلمین اجازه استفاده از این برنامه را دارند؟

  • پشتیبان رایاد گفته:

   سلام دوست عزیز

   نسخه تحت وب آریا یک بسته ویژه برای دانش آموزان طراحی کرده.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.