9 نکته در مورد جشن تولد کودکان

برای بسیاری از کودکان ، روز تولدشان تعطیلات مورد علاقه آنهاست زیرا روزی است که به طور کامل به آنها اختصاص داده می شود و یکسری سورپرایز ها از جمله کیک، بادکنک، آواز و هدیه برای شادی کودک در نظر گرفته می شود. اگر چه بسیاری از والدین از ایده برنامه ریزی برای جشن تولد کودک خود استرس می گیرند، اما در واقع بهترین زمان ایده آل برای خوشحال کردن کودک است.

کیک تولد

همان طور که می دانیم برنامه ریزی برای میهمانی کودکان بسیار سخت است و چیزهای زیادی را باید در نظرگرفت. در اینجا نحوه برگزاری به بهترین شکل جشن تولد کودکان آورده شده است، با ما همراه باشید تا بتوانید یک روز هیجان انگیز برای کودک خود ایجاد کنید.

1- برنامه ریزی جشن، مناسب سن کودک باشد

والدین باید اطمینان حاصل کنند که همه چیز، از فعالیت ها گرفته تا رفتارهای خوب، برای اکثر مهمانان شما مناسب سن کودکان است. برای نتیجه گیری بهتر با توجه به سن کودک خود مهمانان را دعوت کنید و ایده های خود برای یک جشن عالی را مناسب سنشان در نظر بگیرید.
سن کودک نیز نشانگر خوبی برای تعداد دعوت کنندگان است ، به طور کلی بهتر است سن کودک به علاوه 2 در نظر گرفته شود. به طورر مثال اگر کودک شما 4 ساله شده است، سعی کنید لیست مهمانان را برای شش کودک در نظر بگیرید. سن همچنین نقش مهمی در تنظیم موضوع و تصمیم گیری در مورد مهمانی شما دارد.

2- سازماندهی فعالیت ها

ناگهانی بودن همیشه سرگرم کننده است ، اما برای یک روز تولد ، برنامه ریزی (با چند اتاق جادوگری) راهی است که باید انجام دهید. فعالیت های برنامه ریزی را در مدت زمان کوتاه امتحان کنید؛ فواصل 10 تا 15 دقیقه ای و اگر برنامه ریزی خاصی دارید ، قبل از کیک این کار را انجام دهید.

به یاد داشته باشید ، ساده ترین کار هنگام برخورد با کودکان خردسال با فاصله های کوتاه توجه است ، بنابراین می خواهید از فعالیت هایی که بچه ها باید منتظر نوبت خود باشند، جلوگیری کنید؛ به خصوص اگر تعداد زیادی بچه دیگر در مهمانی هستند.

حباب ها ، صفحات رنگ آمیزی و کتاب ها را تصور کنید، یک ایستگاه صنایع دستی را در نظر بگیرید، کاملاً با خشت ، کاغذ ، چسب و سایر وسایل متنوعی که بچه ها می توانند با آنها ایجاد کنند. سعی کنید برای هر فعالیت حداقل یک یار بالغ داشته باشید تا کودکان کم سن و سال دچار مشکل نشوند.

3- زمان شروع و پایان تولد را تعیین کنید

اگر مهمانی شما در خانه است ، مهم است که زمان شروع و پایان داشته باشید. مهمانی را به صورت تمام وقت نگذارید زیرا ممکن است مهمانان را سردرگم کرده و آنها را از برنامه ریزی برای بقیه روز دور نگه دارد. مهمانی ها برای بچه های زیر 5 سال باید حدود 90 دقیقه یا دو ساعت برپا شوند.

4- اطلاعات مربوطه را در دعوتنامه ذکر کنید

یک دعوت نامه باید کلیه اصول را شامل شود؛ آدرس ، تاریخ ، زمان و میهمان افتخاری ، اما سایر نکات مهم دیگری نیز وجود دارد که والدین ممکن است در دعوتنامه ذکر کنند. مشخص کنید که آیا کودک باید فقط در مهمانی بماند یا بزرگسال هم می تواند همراه کودک خود بماند.

 

 

اگر والدین فرزندان خود را ترک می کنند در صورت بروز هر مشکلی یک شماره تلفن تهیه کنید. همچنین ، توجه داشته باشید برای منوی غذای جشن تولد با والدین کودکان هماهنگ باشید، زیرا ممکن است بعضی کودکان نسبت به نوعی از غذا آلرژی داشته باشند.

5- مکان را انتخاب کنید

اگر تمایلی به میزبانی مهمانی در خانه ندارید ، مکانهای زیادی وجود دارد که می توانید به جای آن بروید ، اما در صورت امکان باید این نوع مهمانی ها را چندین ماه قبل رزرو کنید. مکانهای خوب به سرعت پر می شوند ، به خصوص مکانهایی که فقط می توانند یک مهمانی را همزمان انجام دهند.
اگر تصمیم دارید از مسیر مهمانی که از قبل برنامه ریزی شده مانند مکان های تفریحی خصوصی یا یک پارک را در نظر بگیرید. این مکان ها بسیار عالی هستند، زیرا بچه ها راحت هستند و مکانی است که با آن آشنا هستند.

6- سرگرمی را انتخاب کنید

هنگام تعیین سرگرمی برای مهمانی کودک خود که خواه آن را در خانه خود داشته باشید یا در مکان خارج از منزل ، از سؤالات کلیدی مانند مدت زمان عملکرد آنها ، چقدر فضای مورد نیاز خود بپرسید و آیا آنها کل وقت لباس خواهند داشت.
اگر هزینه یک عامل اصلی است و استخدام یک متخصص در بودجه شما متناسب نیست ، بهتر است بررسی کنید و ممکن است برخی از اعضای باشگاه شادی آفرین را پیدا کنید که مایل به اجرای برنامه باشند یا برخی از هنرجویان که می توانند برای انجام نقاشی چهره با هزینه کم انجام وظیفه کنند.

7- فهرست غذا را تنظیم کنید

پیتزا معمولاً در منوی بسیاری از مهمانی های کودکان مشاهده می شود ، اما مطمئناً تنها گزینه نیست. کباب ترکی خانگی، ناگت مرغ، ساندویچ کوچک ، هات داگ ، شیرینی ، سبزیجات و شیر و میوه روی سیخ کباب ها همه گزینه های عالی و مورد علاقه بچه ها هستند. آنها همچنین سریع آماده می شوند و احتمالاً میهمانان بزرگسال خود را هم می توانند راضی کنند. احتمالاً نگران هزینه های زیادی نمی شوید زیرا میهمانان کوچک اندازه شما غذا نمی خورند، آنها بسیار مشغول بازی و سرگرمی هستند.

8- کیک را بپزید یا بخرید

در مورد آنچه دوست دارد با فرزند خود صحبت کنید، کیک گزینه خوبی است ، اما کیکها ، درست کردن بستنی یا حتی کلوچه های بزرگ هم گزینه های خوبی هستند. می توانید با پخت کیک خود و تزئین با اسباب بازی های کوچک و یا حتی تلاش کردن در ترسیم چیزی ، موضوع را در نظر بگیرید.

 

نانوایی های محلی ، فروشگاه های مواد غذایی و بسیاری از فروشندگان جعبه بزرگ نیز می توانند کیک های تم را سفارش بگیرند. حتی می توانید کودک خود را برای پختن یک کیک، درست کردن بستنی، آب نبات های شکلاتی و …. تشویق کنید و به آنها اجازه دهید تا در ایجاد یک شاهکار آشپزی کمک کنند. در نظر داشته باشید که شما با این کار یک مهارت به او یاد داده‌اید و امروزه کمتر کسی است که درباره‌ی ضرورت آموزش مهارت‌های زندگی به کودکان اطلاعی نداشته باشد.

9- انتخاب یک تم خاص

برای تولد و با مشورت کودک خود یک تم برای آن تعیین کنید و وسایل مربوط به آن موضوع را بخرید برچسب ها ، دفترچه یادداشت ها ، قلم ها و سایر موارد را خریداری کنید. اگر در فکر خرید یک دسته از اسباب بازی های کوچک هیجان زده نیستید؛ خرید یک مورد مانند کتاب یا حتی رنگ آمیزی کتاب و مداد رنگی را در نظر بگیرید. اطمینان حاصل کنید که هر آنچه را انتخاب می کنید با نام کودک مشخص است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *