دفتر املا دبستان

در شروع سال تحصیلی همیشه سوالاتی مبنی بر اینکه چه دفاتری خریداری کنیم وجود دارد! یکی از دفتر هایی که معمولا دانش آموزان مقطع ابتدایی و علی الخصوص پایه های اول و دوم و سوم از آن استفاده میکنند دفتر املا است. در اینجا میخواهیم توضیحاتی در خصوص خرید دفتر املا برای دانش آموزان ارائه کنیم.

 

شما می‌توانید با شرایط خرید استثنایی برای پایه‌های اول تا ششم ابتدایی با تخفیف ویژه مدارس در سایت رایاد با شماره ۷۷۶۱۱۳۲ – ۰۹۱۰ تماس حاصل فرمایید و این محصول را خریداری کنید.

خرید دفتر املای نشانه

یرای مشاوره خرید و کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره  ۷۷۶۱۱۳۲ – ۰۹۱۰ تماس بگیرید.

دفتر املا

شرایط خرید دفتر املاء نشانه:

 • ارسال نمونه به صورت رایگان به سراسر کشور 
 • تسویه حساب به صورت مرحله به مرحله در ۳ قسط 
 •  باز پس گیری محصول تا سه روز در صورت ایراد
 • سفارش بدون پرداخت هیچگونه بیانه‌ایی
 • ارسال به تمای نقاط از کشور 
 •  ویژه مدارس 

                             برای اطلاعت بیشتر از نحوه خرید می‌توانید با شماره ۷۷۶۱۱۳۲ – ۰۹۱۰ تماس بگیرید.

دفتر املا کلاس اول ابتدایی:

گروه آموزشی نشر نشانه آموز با توجه به اهمیت املا در سنین بالایی تحصیل کودکان این محصول را برای تمامی مقاطع طراحی کرده است.

کلاس اول دبستان یکی از مهم ترین مقاطع تحصیلی دانش آموزان است که تقریبا دیدگاه آنان راجع به مدرسه را تحت تاثیر قرار می دهد. بنابراین هر چقدر کلاس اول ابتدایی برای کودک لذت بخش تر باشد احتمالا علاقه اش نسبت به مدرسه در آینده نیز بیشتر است. پس اولیاء و مدارس باید به نحوی برنامه ریزی کنند که این لذت بخش بودن را در ابعاد مختلف برای دانش آموز طراحی کنند.

یکی از این ابعاد جذابیت های بصری است. آمار نشان میدهد که دانش آموزان به لوازم التحریر خود خیلی علاقه دارند تا جایی که حتی این لوازم التحریر میتواند روی فرهنگ و شخصیت آنان نیز اثرگذار باشد.

دفاتر مختلفی میتوان برای دانش آموزان کلاس اولی تهیه کرد. بسیاری دفاتر ساده را به عنوان دفتر دروس مختلف کلاس اولی ها و دانش آموزان در نظر میگیرند. اما عده دیگری به سمت دفاتر اختصاصی هر درس روی می آورند. اگر نخواهیم قضاوت کلی برای کل دوران تحصیل انجام دهیم، حداقل میتوانیم برای شروع دوران تحصیل استفاده از دفاتر اختصاصی به شدت توصیه کنیم.

یکی از دروس بسیار مهم کلاس اولی ها درس نگارش یا همان فارسی خودمان است. راه تمرین فارسی املا – دیکته قدیم – است. بدین منظور موسسات و انتشارات مختلفی دفاتری مخصوص درس املا برای دانش آموزان طراحی کرده اند. استفاده از دفتر املا برای کلاس اولی ها به شدت پیشنهاد میشود.

ویژگی های اصلی دفتر املا:

خب در این قسمت میخواهیم به ویژگی هایی که یک دفتر املا خوب باید داشته باشد اشاره کنیم :

 • تعداد برگه : حداقل تعداد برگه های دفتر املا باید با تعداد هفته های سال تحصیلی برابر باشد. البته این حداقل اش هست. بهتر است برای هر هفته از سال تحصیلی دو قسمت برای املاء در نظر گرفته باشد.
 • طراحی جلد :‌ طراحی جلد از جذاب ترین قسمت های دفتر است. بهتر است طرح روی جلد مفهوم خاصی را منتقل کند و سعی شود از المان های مرتبط با ادبیات فارسی به شکل لطیف و کودکانه بهره گیری شود.
 • فاصله خطوط : فاصله خطوط در دفتر املا با فاصله خطوط در دفاتر معمولی فرق میکند. دفتر املا باید فاصله نسبتاْ بیشتری داشته باشد یعنی تقریبا هر دوخط در دفتر معمولی یک خط در دفتر املاء به حساب می آید.
 • محل تاریخ، شماره املا و نمره : در نظر گرفتن جایی ثابت برای نوشتن تاریخ، شماره املاء و نمره آن املا نیز میتواند به نظم داخلی دفتر کمک شایانی کند.
 • توصیه معلم : اگر کادری برای توصیه های معلم و سرمشق دادن هم در دفتر مشخص شود جذابیت و نظم داخلی دفتر نیز بهتر می شود.
 • املای خانگی : در بعضی از دفاتر ممکن است علاوه بر برگه هایی برای املای معلم – املایی که سرکلاس گفته می شود – برگه هایی برای دیکته های خانگی نیز تعبیه شده است. این صفحات کمک میکند که معلم نیز بر تمارین نظارت داشته باشد. البته خوب است که طراحی و رنگ این صفحات با صفحات املای اصلی متفاوت باشد.
 • نمودار پیشرفت تحصیلی : در انتهای دفتر املا بد نیست که نموداری بر اساس تاریخ و نمره آن هفته در نظر گرفته شود تا بتوانیم به صورت نموداری روند پیشرفت یا پسرفت دانش آموز را در گذر زمان بررسی کنیم.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و آشنایی با دیگر محصولات همین حالا می‌توانید با رایاد تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *