معرفی ۶ ویژگی یک کاربرگ مناسب برای دبستان

یکی از محصولات کمک آموزشی مورد نیاز مدارس ابتدایی کاربرگ است. به مجموعه سوالاتی که از دروس تدریس شده در طی هفته طراحی می‌شود تا دانش‌آموز در تعطیلات آخر هفته آن را پاسخ دهد کاربرگ دبستان یا همان پیک آدینه می‌گویند. پیشنهاد می‌شود که مدارس به جای طراحی سوال به صورت شخصی اقدام به خرید کاربرگ دبستان آماده از مراکز آموزشی معتبر کرده و خیال خود را از وجود سوالات استاندارد و مناسب راحت کنند. با این حال انتخاب کاربرگ نامناسب و غیر استاندارد می‌تواند تاثیر معکوسی در عملکرد کاربرگ داشته باشد و منجر به افت تحصیلی دانش‌آموز شود.

در این مقاله از رایاد تصمیم داریم ویژگی‌های کاربرگ خوب و مناسب را به شما معرفی کنیم.

ویژگی های پیک آدینه مناسب برای دبستان

1. طرح سوال از سطح ساده به دشوار

در صورتی که کاربرگ با سوالات سخت و دشوار آغاز شود می‌تواند اعتماد به نفس دانش‌آموز را کاهش دهدو از علاقه او به انجام این پیک آدینه بکاهد. لذا بسیار مهم است که در جهت افزایش دانش‌آموز به یادگیری و حفظ اعتماد به نفس او، ترتیب سوالات از ساده به سخت باشد. همچنین طراحی سوالات کاملا سخت و یا کاملا آسان نیز اشتباه است و در سوالات هر درس می‌بایست انواع سوالات سخت و ساده وجود داشته باشد تا هر دانش‌آموز با هر مقدار یادگیری بتواند به تعدادی از آنها پاسخ درست دهد.

2. طراحی سوالات منطبق با بودجه بندی آموزش و پرورش

سوالات موجود در کاربرگ دبستان هر هفته باید با بودجه‌بندی درسی آموزش و پرورش هماهنگ باشد تا کاربرگ هر هفته از آموزش‌های آن هفته معلم جلوتر یا حتی عقب‌تر نباشد.

کاربرگ دبستان

3. امکان جداسازی کاربرگ هر هفته

کاربرگ ابتدایی هر هفته باید قابلیت جا شدن از بقیه کاربرگ‌ها را داشته باشد تا نظم بیشتری را در انجام تکالیف آخر هفته به دانش‌آموز دهد و کاربرگ‌های هفته‌های آینده گم یا پاره نشوند.

کاربرگ‌های فراژدار بهترین انتخاب برای این موضوع هستند.

کاربرگ های دبستان نشانه آموز با در نظر گرفتن نیاز های آموزشی دانش آموزان و مطابق با استانداردهای آموزشی طراحی شده اند.

برای خرید کاربرگ های دبستان و کسب اطلاعات بیشتر بر روی کاربرگ پایه موردنظر خود کلیک کنید.

ابزار کمک آموزشی

کاربرگ اول دبستان

80,000 تومان

ابزار کمک آموزشی

کاربرگ دوم دبستان

80,000 تومان

ابزار کمک آموزشی

کاربرگ سوم دبستان

80,000 تومان

ابزار کمک آموزشی

کاربرگ چهارم دبستان

80,000 تومان

ابزار کمک آموزشی

کاربرگ پایه پنجم ابتدایی

80,000 تومان

ابزار کمک آموزشی

کاربرگ ششم دبستان

80,000 تومان

4. استفاده از رنگ‌های شاد و زیبا

کاربرگ‌های رنگی و شاد جذابیت بصری بیشتری برای دانش‌آموزان دارد و حل کردن سوالات را به کاری آسان و سرگرم کننده تبدیل می‌کند. رنگ‌های مختلف در کاربرگ باعث می‌شود که چشمان دانش‌آموز دیرتر خسته شود و از خلاقیت خود در حل سوالات کمک بگیرد.

 

کاربرگ دبستان

5. استفاده از عکس و شکل‌های جذاب

استفاده از عکس‌ها و شکل‌های زیبای غیر تکراری جذابیت کاربرگ دبستان را در بین دانش‌آموزان بیشتر می‌کند. از آنجا که دانش‌آموز به این کاربرگ در تعطیلات آخر هفته پاسخ می‌دهد، کاربرگ می‌بایست از نظر تصویری بسیار شاد و جذاب باشد و متفاوت با تکالیف عادی موجود در طول هفته باشد . این موضوع باعث می‌شود که دانش‌آموز به انجام پیک آدینه در اوقات فراغت و استراحت خود رغبت نشان دهد.

6. کیفیت بالای چاپ

سوالات در کاربرگ ابتدایی نباید بسیار ریز یا بسیار بزرگ باشند تا دانش‌آموز در خواندن آن به مشکلی بر نخورد. هم چنین کاغذ استفاده شده نیز باید از کیفیت بالایی برخوردار باشد و به راحتی پاره نگردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *